برآورد قیمت کلی طرح احداث نیروگاه های خورشیدی
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۹
کد خبر: ۴۵

درآمد نیروگاه خورشیدی ۱۰ کیلوواتی

درآمد نیروگاه خورشیدی با توجه به ظرفیت احداث شده در ماه‌های سال، متفاوت است و درآمد آن بستگی به پارامتر‌های مختلفی دارد. به طور کلی در آمد نیروگاه خورشیدی به میزان ساعات تابش خورشید؛ کیفیت تابش؛ دما؛ جنس تجهیزات، زاویه نصب و... بستگی دارد.

به گزارش برق نیوز: از دیگر پارامتر‌های تاثیر گذار در محاسبات نیروگاه خورشیدی در محاسبه درآمد نیروگاه خورشیدی راندمان خروجی نیروگاه می‌باشید که به طور کلی راندمان نیروگاه خورشیدی ۸۰ درصد ظرفیت احداث در نظر گرفته می شود، اما به عواملی، چون آلودگی هوا (گردوغبار)، ابری بودن هوا و دما که مهمترین پارامتر در راندمان خروجی است. درصد راندمان خروجی نیروگاه افازیش وکاهش می‌یابد.

محاسبه دقیق درآمد نیروگاه‌های خورشیدی با نرم افزار امکان پذیر است. بیش از ده پارامتر فنی در محاسبه دقیق انرژی تولیدی نیروگاه و درآمد آن تاثیرگذار است. تابش منطقه، دمای محل نصب نیروگاه، نوع استراکچر (متحرک باشد یا زاویه ثابت)؛ آلایندگی هوا و گرد و غباردر آن منطقه، زاویه بهینه نصب؛ کیفیت پنل و راندمان پنلها؛ کیفیت اینورتر؛ باد، طراحی صحیح استرینگها؛ تلفات سیم و کابلها؛ تمیزکاری به موقع و... از جمله عوامل مهم در درآمد ماهانه نیروگاه است. برآورد تولید برق این نیروگاه و درآمد آن، با نرم افزار Pvsyst شبیه سازی نیروگاه انجام می‌گردد.

ارسال نظر